Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkoła promująca zdrowie

Szkoła promująca zdrowie

Rejonowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie 
Prowadzenie działalności promującej zdrowy i bezpieczny styl życia jest w naszej placówce bardzo ważnym zadaniem ujętym w programie wychowawczym i profilaktycznym szkoły. Nasza szkoła należy do rejonowej sieci „Szkół Promujących Zdrowie”.
Efektem prowadzonych działań jest Rejonowy Certyfikat  Szkoły Promującej Zdrowie.

 

 

 

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE – REJONOWY CERTYFIKAT

Jedną z niezmiernie ważnych ról nauczyciela w dzisiejszej szkole jest podejmowanie różnorodnych działań mających na celu promocję zdrowia jako najważniejszej wartości wżyciu człowieka. Nauczyciel-wychowawca powinien wskazywać młodemu pokoleniu taki styl życia, który sprzyja utrzymaniu dobrego stanu zdrowia.
Szkoła promująca zdrowie to placówka, która wychodzi  naprzeciw problemom i oczekiwaniom dzieci i młodzieży, systematycznie angażując się w edukację zdrowotną oraz promocję zdrowego stylu życia na co dzień. Aby spełnić wymagane standardy  Szkoły Promującej Zdrowie podjęliśmy różnorodne  działania mające na celu edukację zdrowotną.
Nas za placówka jest miejscem, w którym jest promowany zdrowy tryb życia, postawy prozdrowotne i proekologiczne. Bierzemy udział w różnych imprezach sportowych, apelach, konkursach. Od kilku lat organizujemy Szkolny Dzień Zdrowia. W tym roku drugie klasy gimnazjum przygotowały projekty związane z tą tematyką i przedstawili je młodszym i starszym koleżankom i kolegom. 
W swoich działaniach dążymy do osiągnięcia celów i realizujemy je z ogromnym zaangażowaniem. Ponadto pomagamy członkom społeczności szkolnej zrozumieć i zaakceptować koncepcję Szkoły Promującej Zdrowie. Prowadzimy skuteczne i ciągłe działania w zakresie promocji zdrowia, edukację zdrowotną uczniów i pracowników, dążymy do zwiększenia jej skuteczności.
Dyrekcja i nauczyciele starają się stworzyć klimat społeczny sprzyjający zdrowiu, rozwojowi, bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu uczniów i pracowników. Ważne dla nas jest osiąganie przez wszystkich sukcesów i pogłębienie poczucia własnej wartości. Wszystkie nasze działania opierają się na partnerstwie i współdziałaniu członków społeczności szkolnej oraz rodziców.
Nasze skuteczne działania pozwoliły nam uzyskać Rejonowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. 
Podejmowane działania dają nam  dużo satysfakcji, gdyż cel jest szlachetny, któremu warto się poświęcić. Mamy nadzieję, że wychowankowie Zespołu Szkół w Bukowsku w przyszłości będą prowadzić zdrowy styl życia.
Przynależność do sieci Szkół Promujących Zdrowie daje nam dużo satysfakcji i zadowolenia. Uważamy, że jest to szczytny i szlachetny cel, któremu warto się poświęcić. Tym celem są nasi wychowankowie