Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uwaga!

Dyrekcja Zespołu Szkół w Bukowsku informuje, że z dniem 1 lipca 2021 r. zmienia się numer konta bankowego dla wpłat za obiady w świetlicy szkolnej i opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu.

Dotychczasowe konto zostanie zlikwidowane, a od lipca wszystkie transakcje bankowe będą obsługiwane przez Krakowski Bank Spółdzielczy oddział w Krośnie ul. Piłsudskiego 12, 38-400 Krosno.

Podajemy nowy numer konta, ważny od 1 lipca 2021r.

Nr konta 11 8591 0007 0400 0899 7382 0001.

Opłatę za pobyt dziecka w przedszkolu i za obiady w szkole za miesiąc czerwiec należy wpłacić do 10 lipca 2021r. na nowe konto.

Mamy Laureata!

Jan Rakoczy, uczeń klasy 7a został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/2021. Znalezienie się w gronie najlepszych historyków w województwie nie należało do najłatwiejszych zadań, co niewątpliwie świadczy o wielkim zaangażowaniu i doskonałym przygotowaniu naszego wychowanka.

Konkurs organizowany był przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i składał się z trzech etapów, podczas których Jan musiał  wykazać się wiedzą historyczną wykraczającą poza podstawę programową: na etapie szkolny, rejonowym  i wojewódzkim.

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Udział w nich wymagał od ucznia i przygotowującego go nauczyciela, ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin pracy, w czym wspierali go rodzice. Na wszystkich etapach konkursu uczniowie rozwiązywali pisemny test zawierający zadania z przedmiotu. Jan każdy etap konkursu traktował bardzo poważnie, wzorowo wykonywał swoje obowiązki, a wielomiesięczny wysiłek zaowocował sukcesem. Ciężka praca ucznia wymagała ogromnej samodyscypliny trwała od października do kwietnia i zakończyła się WIELKIM SUKCESEM.

Ucznia do konkursu przygotowywała p. Barbara Mrozowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!

Lekcja chemii o węglowodorach nasyconych przy instalacji pokazowej gazociągu

Uczniowie z klasy ósmej przygotowali dla młodszych kolegów prelekcje o „ Właściwościach i zastosowaniu alkanów”,  na której przedstawili w interesujący  sposób wiadomości o cechach i znaczeniu metanu wraz z etanem.  Zajęcia odbyły się  w nawiązaniu do biegnącej sieci przesyłowej Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz – System S.A  przez teren gminy Bukowsko. Podczas zajęć w terenie uczniowie zobaczyli jak wygląda element gazociągu a z tablicy informacyjnej poznali podstawowe dane dotyczące przesyłu tego paliwa i wynikające z nich korzyści. 

Czytaj więcej...

„Pod urokiem chwili”

15 czerwca 2021 r. w Bibliotece II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku rozstrzygnięto VI edycję Konkursu Fotograficznego:
 „Pod urokiem chwili”. Uczennice naszej szkoły stanęły na podium:
Maja Perkołup zajęła II, Natalia Orybkiewicz III miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej...

„Powiatowy konkurs wiedzy o prof. Wacławie Felczaku”

Drużyna uczniów z naszej szkoły w składzie: Magdalena Łuszcz, Jan Rakoczy, Michał Rakoczy zajęła I miejsce w  powiatowym konkursie wiedzy o prof. Wacławie Felczaku, który organizował Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Tematyka konkursu dotyczyła życia i działalności prof. W. Felczaka i jego wkładu w kształtowanie polsko – węgierskiej przyjaźni. Celem nadrzędnym współzawodnictwa było rozwijanie postaw patriotycznych, wrażliwości na cierpienie i krzywdę innych, rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów oraz doskonalenie umiejętności poszukiwania informacji w różnych źródłach. Adresatem konkursu w formie testu online byli uczniowie z terenu powiatu sanockiego. Młodzież rywalizowała w zespołach 3-osobowych. Opiekę nad konkursem i uczniami sprawowała p. B. Mrozowska.

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za zaangażowanie.

Wojewódzki Konkurs Plastyczny: „Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym”

Liga Ochrony Przyrody Okręg Podkarpacki i Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie zaprosiła chętnych  uczniów do udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym”. Do rywalizacji konkursowej zgłosili się:Antoni Rakoczy,Nadia Duduś, Estera Śniegoń, Magdalena Łuszcz, Fabian Pyszko,Michał Rakoczy, Jan Rakoczy, Maja Perkołup. Uczniowie wykazali się wyjątkowymi zdolnościami plastycznymi, kreatywnością i wrażliwością na piękno przyrody. Bardzo się cieszymy, że laureatem tego konkursu został Jan Rakoczy, który otrzymał dyplom z nagrodami rzeczowymi.  Odpowiedzialna za przeprowadzenie naboru prac konkursowych w szkole była p. Aneta Wojtanowska.

Czytaj więcej...