Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    Uroczystość z okazji uchwalenia konstytucji 3 Maja w naszej szkole rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Zespołu Szkół w Bukowsku i uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie na scenę wyszli uczniowie klasy piątej i przedstawili montaż słowno–muzyczny, który przypomniał zebranym na sali gimnastycznej nauczycielom, rodzicom, pracownikom obsługi i uczniom ważne dla naszego narodu wydarzenia – uchwalenie pierwszej w Europie tak nowoczesnej konstytucji.

Czytaj więcej...

Wycieczka pierwszaków

16 maja 2019 r. uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę autokarową do Bóbrki. Gościliśmy w zagrodzie edukacyjnej gospodarstwa agroturystycznego „Bazyl”.
Po przybyciu na miejsce odbyła się krótka pogadanka z prezentacją multimedialną na temat rękodzieła ludowego oraz prac w gospodarstwie.

Czytaj więcej...

Muzeum Złotej Rybki

Uczniowie  z klasy Va i VIa: Maja Perkołup, Patryk Żytka, Konrad Rakoczy, Miłosz Klimek, Gabriel Nowecki, Dawid Kamyk, Jakub Parzyszek wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym realizowanym przez: WÓJTA GMINY DYDNIA- PANIĄ ALICJĘ POCAŁUŃ, MUZEUM ZŁOTEJ RYBKI oraz SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W DYDNI pt. „MOJA WYMARZONA ZŁOTA RYBKA”.


Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką środowiska wodnego, rybami, ich anatomią, wędkarstwem, ekosystemem Sanu na bazie powstałego w Krzemiennej Muzeum Złotej Rybki, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności i wrażliwości estetycznej, promowanie dzieci plastycznie uzdolnionych oraz prezentacja twórczości dziecięcej.
Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i bilet wstępu do Muzeum Złotej Rybki.
Galeria prac znajduje się poniżej.

Czytaj więcej...

Sukces naszego ucznia

14 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie matematycznym i fizycznym organizowanym przez  I LO w Sanoku. Wzięło w nim udział  ponad stu uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych z całego powiatu -  w tym z naszej szkoły  6 uczniów: Laura Kamyk, Dawid Bałdyga, Michał Grześ, Miłosz Kowalczyk, Kamil Leczowicz i Filip Klimek.Filip Klimek, uczeń VIIIB, zajął bardzo dobre 2 miejsce.  

Czytaj więcej...

Pod urokiem chwili…

8.05.2019 r. rozdano nagrody w  IV edycji  powiatowego konkursu fotograficznego zorganizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku. Tytuł konkursu zainspirował uczniów naszej szkoły do wykonania pięknych zdjęć. Kacper Łabaj z 3a gimnazjum zajął III miejsce, natomiast Igor Zarzyka z 8a  i Aleksandra Zadylak z 3a gim. otrzymali wyróżnienie.Opiekę nad uczniami sprawowała A.Maczuzak. Gratulacje.
Zapraszamy do galerii.

Czytaj więcej...

Wyniki ogólnopolskiej olimpiady OLIMPUSEK

Jak co roku uczniowie klas I-III naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Olimpusek”- sesja zimowa. Konkurs polegał na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu, poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczo-społecznej i matematycznej.


W skali kraju na poziomie klas pierwszych udział wzięło 4351 uczniów,  z klas drugich 5743 uczniów, z klas trzecich 3139 uczniów.

Czytaj więcej...

Konkurs na „Najpiękniejszy zeszyt bajek”

W dniu 10 maja 2019 roku zakończył się świetlicowy konkurs na „najpiękniejszy zeszyt bajek”.
Dzieci swoje zeszyty tworzyły podczas cyklicznych zajęć świetlicowych „spotkanie z bajką  i baśnią”. 

W każdy poniedziałek uczniowie słuchali treści nowej  bajki, poznając wspaniałych bohaterów i zapamiętując morał z niej płynący.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu literacko - plastycznego „Pani Wiosna”

    Uczestnicy konkursu literacko- plastycznego „Pani Wiosna” mieli za zdanie napisać wiersz o wiośnie, przepisać kaligraficznie tekst oraz wykonać ilustrację.

Do udziału w konkurencji przystąpiło dwudziestu uczniów. Jury podczas oceny prac brało pod uwagę: zgodność utworu literackiego i pracy rysunkowej z tematem, samodzielność wykonanej pracy, estetykę oraz pomysłowość ujęcia tematu.

Czytaj więcej...