Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zbiórka środków opatrunkowych

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej Drużyna Harcerska z naszej szkoły ogłasza zbiórkę środków opatrunkowych: bandaży, rękawiczek gumowych, waty, plastrów i środków do dezynfekcji ran (poza środkami w proszku).

Zebrane środki opatrunkowe zostaną przekazane Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu, a stamtąd zostaną wysłane do różnych zakątków świata (Czadu, Indii, Togo, Zambii, Kamerunu czy Nowej Gwinei), gdzie szpitale i punkty sanitarne prowadzą polscy misjonarze.

Zbiórka będzie trwała do 21 lutego 2018r.

Prosimy uczniów o zaangażowanie się w akcję, a przyniesione środki opatrunkowe proszę składać u Pani Ewy Kseniak.

26 Finał WOŚP

Kolejny raz wolontariusze naszej szkoły zagrali razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Temat 26 Finału brzmiał „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Już od samego rana 14 stycznia 2018r. w Bukowsku, Woli Piotrowej i Tokarni  można było spotkać wolontariuszy z tradycyjnymi kolorowymi puszkami.

W tym roku z serduszkami i puszkami wystartowało 7 wolontariuszek z klas trzecich gimnazjum: Joanna Czyż, Edyta Rzyman, Paulina Pustelnik, Klaudia Kowalczyk, Kinga Klimek, Łucja Kowalik oraz Urszula Rakoczy. Pomimo mroźnego dnia z wielką przyjemnością i uśmiechem na twarzy zaangażowały się w pomaganie najmłodszym. Nasze wolontariuszki pracowały w sztabie Jana Myćki. Organizacją Orkiestry w Bukowsku i opiekę nad wolontariuszami sprawowała Ewa Kseniak. W godzinach wieczornych wszystkie wolontariuszki spotkały się w szkole, gdzie nastąpiło otwarcie puszek i rozliczenie. Zebrane pieniądze zostały przekazanego do sztabu w Sanoku. W rozliczeniu pomagały Pani Dorota Spalińska i Pani Zdzisława Zabiega. W imieniu WOŚP serdecznie dziękujemy, a Jurek Owsiak – dodatkowo mocno tuli do serca.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt

Niech te święta Bożego Narodzenia

przyniosą wszystkim wiele radości,

niech uśmiech zagości w domach,

niech ogarnie nas ciepło wigilijnej świecy,

niech samotność odejdzie w niepamięć.

Niech dobry Bóg namaluje szczęście na naszych twarzach,

niech miłość dotyka nas delikatnie, lecz bez ustanku,

a marzenia niech płyną wysoko w górę i spełniają się.

Życzy Dyrekcja i Rada Pedagogiczna
Zespołu Szkół w Bukowsku

A nadzieja wstąpiła w nas

22 grudnia 2017r. uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej w Bukowsku przygotowali, wraz z wychowawcami Ewą Kseniak i Iwoną Gajewską, spotkanie opłatkowe.

DSC 7446

W przepięknej scenografii wprowadzili nas w świąteczny nastrój, a uczniowie swym występem podkreślili wyjątkowość bożonarodzeniowego przesłania: narodziny Chrystusa niosącego światu miłość i pokój. Całość dopełniał występ szkolnego chóru, którego opiekunem jest p. Daniel Kornasiewicz. Kolędy i pastorałki sprawiły, że niejednemu z nas łza się w oku zakręciła.

Dziękujemy za występ, który był dla wszystkich niezwykłym przeżyciem.

Czytaj więcej...

Jasełka Oraz Kiermasz Bożonarodzeniowy

W niedzielę 10 grudnia 2017r. w Domu Ludowym w Bukowsku odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Bukowsku.Inauguracji tego wydarzenia dokonał pan dyrektor Janusz Sitarz witając wszystkich zaproszonych gości.

15

Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnym i ciepłym świętem, pozwalającym poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują nadejścia ich.

Czytaj więcej...

1Mikołajkowy Wyjazd

Dla uczniów klasy 4a i 5b  Szkoły Podstawowej w  Bukowsku został zorganizowany 7 grudnia „Mikołajkowy Wyjazd” do siedziby Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Dukli.

Zajęcia dla uczniów przygotował i poprowadził pan Ignacy Bielecki, który bardzo ciekawie opowiadał o eksponatach faunistycznych. Uczniowie zwiedzili sale edukacyjne zaaranżowane w nowoczesnym stylu i wyszukiwali obiekty kulturowe oraz chronione rośliny na ekranach dotykowych. Obejrzeli między innymi dioramę przedstawiającą fragment lasu z wypreparowanymi zwierzętami oraz roślinnością. Zobaczyli eksponaty geologiczne oraz ekspozycję poświęconą narzędziom używanym niegdyś do pracy w domu i gospodarstwie.

Czytaj więcej...