Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Półkolonia w Bukowsku

Od 6 lipca do 7 sierpnia w  Zespole Szkół w Bukowsku odbywała się półkolonia, w której uczestniczyło 18 dzieci z terenu gminy Bukowsko. Koordynatorem i organizatorem takiej inicjatywy  była Pani Krystyna Chowaniec, która aktywnie działa w Hufcu Ziemi Sanockiej im. Ks. Hm. Zdzisława Peszkowskiego.

Podopieczni mieli do dyspozycji świetlicę, salę gimnastyczną, plac zabawa obok przedszkolna oraz boisko Orlik. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych grach, zabawach i ciekawych zajęciach przygotowanych  przez opiekunów. Były to między innymi zajęcia plastyczne, artystyczne, muzyczne, ruchowe oraz sportowe. Podopieczni wykonywali twórcze prace, uczyli się samodzielności przy wspólnym przygotowywaniu sałatki owocowej i zapiekanek oraz zdrowej rywalizacji podczas zawodów sportowych.

Podczas trwania półkolonii odbyły się dwie wycieczki. Dzieci odwiedziły Bajkową Krainę Pogranicza w Odrzechowej, gdzie głównymi atrakcjami była jazda konna i grill. Gościły również na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Zorganizowano tam dla dzieci warsztaty malowania na szkole oraz lepienia z gliny. 

Oprócz wycieczek autobusowych odbywały się również liczne piesze wyjścia w interesujące zakątki Bukowska. Podczas półkolonii dzieci poznały wiele osób, które opowiedziały o swoich zawodach. Odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Bukowsku, Piekarnię GS Samopomoc Chłopska oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Bukowsku. Poznały również pracę policjanta, pszczelarza oraz Pań kucharek ze szkolnej stołówki.

Pomimo upałów panowała radosna i przyjazna atmosfera. Uczestnicy półkolonii chętnie i aktywnie uczestniczyli w zorganizowanych dla nich atrakcjach. W ostatnim dniu półkolonijnego odpoczynku odbyło się uroczyste zakończenie. Uświetnił je  występ artystyczny uczestników. Wśród zaproszonych gości byli między innymi rodzice oraz osoby, które udzieliły wsparcia podczas realizacja kolonijnych planów. Na gości czekał słodki poczęstunek, a na wszystkie dzieci dyplomy oraz drobne upominki.