Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie autorskie z Czesławą Kurasz  

13 maja 2016 roku w Bibliotece Szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z Czesławą Kurasz. Pani Czesława przybyła do naszej szkoły na zaproszenie  klasy VI i jej wychowawczyni p. A. Maczużak - Golonki. Ponadto w spotkaniu uczestniczyła klasa V a z wychowawczynią p. E. Kseniak i klasa V b.

Autorka książki Niczego nie żałuję. Wspomnienia, wydanej w 2015 roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sanoku, podczas spotkania barwnie opowiedziała zgromadzonym o najważniejszych wątkach zawartych w niej. Przywołała świat widziany oczyma dziecka i młodej osoby, lata spędzone w szkole podstawowej, później średniej. Wspomnienia ukazują czasy kiedy Pani Czesława zamieszkała w Bukowsku, następnie bardzo udany, pełen sukcesów okres na stanowisku prezesa GS, czasy transformacji ustrojowej.

Czesława Kurasz  przez całe życie pełniła różne funkcje, realizowała się zawodowo i w pracy społecznej. Była vice starostą Powiatu Sanockiego, jest vice prezesem Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkiem zarządu Fundacji „Szpital”, prezesem Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku.

Pani Czesława to osoba spełniona zarówno prywatnie jak i zawodowo. Do osiągania sukcesów i pokonywania trudności przyczyniła się nie tylko wrodzona pracowitość i pasja do podejmowania różnych wyzwań, ale również nastawienie życiowe, które widoczne jest w jednym ze zdań wypowiedzianych podczas spotkania: Starałam się poświęcić wszystko, co jest możliwe z siebie.

Książka Czesławy Kurasz zawiera wiele pięknych, archiwalnych zdjęć, które zainteresują na pewno mieszkańców Bukowska i okolic.