Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pokazy z fizyki 2016 Politechnika Rzeszowska  

Z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej

6 maja 2016 roku 49 gimnazjalistów z naszej szkoły wzięło udział w pokazach z fizyki zorganizowanych przez Politechnikę Rzeszowską. Ideą takiej formy spotkań jest popularyzacja fizyki poprzez prezentacje ciekawych eksperymentów fizycznych, których uczniowie nie zobaczą na lekcjach w szkole. Jest to także forma zachęcenia młodego człowieka do podjęcia w przyszłości nauki na tej lub podobnej uczelni.

Tematyka pokazów obejmowała termodynamikę, przemiany energii, promieniowanie słoneczne, oraz prąd elektryczny. Nasi uczniowie wrócili zadowoleni i bogatsi w cenne doświadczenia.