Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystość patriotyczna rozpoczęła się wniesieniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie zaprezentowali piękne przedstawienie słowno – muzyczne przypominające to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Nie zabrakło postaci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i głównych autorów tekstu Konstytucji. Uczniowie nakreślili tło historyczne stanowiące ważny fundament nowoczesnego ustroju państwowego Polski. Wielokrotnie podkreślano także istotę uchwalonej w 1791 ustawy, która stała się przełomową nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Akademia ta ujawniła liczne talenty recytatorskie i aktorskie, a pięknie wykonane pieśni patriotyczne umilały czas wszystkim zgromadzonym. Na zakończenie pan dyrektor Janusz Sitarz podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości. Oprawę artystyczną przygotowały panie Ewa Kseniak i Iwona Gajewska, część muzyczną pan Daniel Kornasiewicz, a dekorację wykonała pani Ewa Wilusz.