Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do Zamościa

7.06.2016 r. uczniowie klasy VI wraz z opiekunami: p. A. Maczużak-Golonka, p. M. Malmur i księdzem M. Łachem udali się na wycieczkę do Zamościa, miasta zbudowanego, założonego przez Jana Zamoyskiego. Celem wycieczki było poznanie historii, etnografii i architektury otwartej twierdzy, fortyfikacji zbudowanych w XVI, XVII w. 

Zwiedzanie rozpoczęło się od spotkania z Chrząszczem w Szczebrzeszynie, później grupa spotkała się z przewodnikiem, który w bardzo interesujący sposób przedstawił historię miasta. Uczestnicy przeszli trasą turystyczną Bastionu VII –Nadszaniec, zostali włączeni w poczet puszkarzy po przygotowaniu i oddaniu strzału z armaty, weszli na taras widokowy i obejrzeli panoramę Zamościa. Później poznali  Rynek Wielki, Solny, Ratusz, urocze, niepowtarzalne kamieniczki oraz bogate zbiory Muzeum Zamoyskiego i Akademię. 

Następnie wybrali się do Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera, gdzie zobaczyli, poznali gatunki egzotycznych zwierząt, ptaków, owadów…
Po smacznym obiedzie, pełni wrażeń udali się w drogę powrotną podziwiając uroki Roztocza.