Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sportowy czerwiec  w Bukowsku

1 czerwca 2016 roku zorganizowane zostały szkolne zawody sportowe dla  klas początkowych bukowskiej podstawówki.

Jako pierwsi rywalizowali uczniowie klas pierwszych w sześciu konkurencjach. Niewielką różnicą punktową przegrały sześciolatki z klasy 1a  i zajęły II miejsce, natomiast siedmiolatki z klasy 1b zajęły  I miejsce.

Następnie do rywalizacji w 10 konkurencjach przystąpili uczniowie klas 2 i 3, zajmując odpowiednio następujące miejsca:

1 miejsce                -              klasa 3a

2 miejsce                -              klasa 3b

3 miejsce                -              klasa 2b

4 miejsce                -              klasa 2a

Nagrody dla zawodników ufundowane zostały przez Radę rodziców, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Bukowsku oraz świetlicę szkolną.

Na zorganizowane zawody  21 czerwca w ZS w Bukowsku zgłosiły się następujące zespoły:

- klasa 2 i 3  z Nowotańca 

- klasa 2 i 3 z Pobiedna

oraz nasi uczniowie:

- klasa 2 i 3  z Bukowska

Rozegrano 10 konkurencji sprawnościowych, w których każda z drużyn mogła wykazać się swoimi umiejętnościami. Zgodnie z uzyskanymi wynikami w poszczególnych konkurencjach, na konto drużyn trafiała określona ilość punktów. Wygrał zespół, który uzbierał ich najwięcej. 

Wyniki końcowe turnieju:

 

  1. miejsce: klasa 3 Bukowsko – opiekun Marzena Oleniacz - 53 pkt.
  2. miejsce: klasa 3 Nowotaniec – opiekun Piotr Sokołowski - 41  pkt.
  3. miejsce: klasa 2 Nowotaniec – opiekun Lucyna Herbut - 37 pkt.
  4. miejsce: klasa 3 Pobiedno – opiekun Dorota Urban - 33 pkt.
  5. miejsce: klasa 2 Pobiedno – opiekun Anna Rabicka - 30  pkt.
  6. miejsce: klasa 2 Bukowsko- opiekun Jakub Barć - 16 pkt.

 

Wszystkie drużyny wykazały się świetnym przygotowaniem. Uczniowie walczyli z wielkim zaangażowaniem i determinacją. Pochwały należą się nie tylko samym uczestnikom sportowych zmagań, ale również nauczycielom, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie podopiecznych.

 

Nagrody w postaci sprzętu sportowego i zabawek ufundowała Rada Sołecka i Sołtys Bukowska oraz świetlica szkolna.

Nagrody i dyplomy dla zespołów wręczyła wicedyrektor ZS w Bukowsku Danuta Kozimor

Aby uatrakcyjnić święto sportowych zmagań, przed rozpoczęciem  zawodów gminnych wystąpiły dzieci z sekcji akrobatycznej w  układzie gimnastycznym pod czujnym okiem ich opiekunki i trenerki Marzeny Oleniacz,

Wszystkim nauczycielom i uczniom ze szkół z Pobiedna i Nowotańca dziękujemy za świetną współpracę i udział z zawodach.

Poczęstunek dla wszystkich sportowców ufundowała Piekarnia Fejdasz z Iwonicza.

Zawody zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele ZS: Marzena Oleniacz,Anna Żytka ,Artur Łuszcz, oraz Anita Sokołowska wraz z uczniami z klas gimnazjalnych: Klaudią Łuszcz, Jakubem Pleśniarskim, Marcinem Łuszczem, Rafałem Rakoczy, Aleksandrą Pleśniarską, Natalią Helińską i Samuelą Bałdyga,

Zamieszczona poniżej galeria zdjęć odzwierciedla wspaniałą atmosferę i świetną zabawę uczniów podczas zawodów.