Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rajd Pieszy na Bukowicę 12 września 2016

Cudze chwalicie, swojego nie znacie.

„W góry! w góry, miły bracie!
Tam swoboda czeka na cię”.
                         Wincenty Pol

12 września 2016r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Bukowsku kolejny raz wyruszyli na rajd pieszy, którego  celem było Pasmo Bukowicy leżące na granicy Beskidu Niskiego i Bieszczad. Wyruszyliśmy  z Woli Piotrowej, do której dotarliśmy autobusem. Dalej musieliśmy radzić sobie sami. Nie powiem, niektórym lekko nie było, ale nasza młodzież dzielnie „walczyła” z przeciwnościami  losu. A było z czym. Pogoda iście sierpniowa, choć minęła pierwsza dekada września. Opisać można ją krótko: słońce, pod górkę, słońce, pod górkę…

Po ponad półgodzinnym marszu młodsze klasy zajęły swoje strategiczne stanowiska, które przygotował dla nas wcześniej pan gajowy Jan Grześ. Starsi ruszyli dalej, na sam szczyt, gdzie także mieliśmy przygotowane przez pana Jana „malutkie” ognisko, przy którym (nie wiadomo czemu) wszyscy się zmieścili. W tym miejscu składamy podziękowania dla pana Jana.

Zabawy i śmiechu było mnóstwo, a zapach smażonej kiełbaski mile łechtał nasze podniebienia. Znaleźli się także miłośnicy grzybobrania, a chłopcy próbowali swoich sił w walce z leżącymi nieopodal ściętymi drzewami. Trud jednak poszedł na marne – drzewa wygrały. Droga powrotna nie była dla uczestników rajdu żadnym wyzwaniem. Przy okazji  wszelakie niedogodności rekompensowały przecudne widoki.  Mówi się, że najpiękniejsze są  bieszczadzkie połoniny. Krajobraz, który mogliśmy podziwiać, wcale im nie ustępował. Spod szczytu roztaczają się wspaniałe widoki na okoliczne pasma górskie.  Zmęczeni, ale radośni dotarliśmy do szkoły.

                                                                                                                              Danuta Gadomska