Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Relacja ucznia z zawodów piłki nożnej  „ Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”

17 listopada 2016 r. w hali sportowej  ZS w Besku, odbyły się powiatowe eliminacje do XVII edycji  największego turnieju piłki nożnej w Europie „ Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w kategorii  U12.

W eliminacjach naszego powiatu wzięły udział drużyny z następujących szkół: ZS Besko, SP Prusiek, ZS Długie, SP Bażanówka, SP Pielnia, ZS Zagórz, SP Nowosielce, ZS Bukowsko. Nasza szkoła była reprezentowana przez: Żytka Patryk, Pituch Artur, Pyszko Daniel, Rakoczy Konrad, Kunda Kacper, Duduś Mateusz, Król Artur, Kowalik Mikołaj, Zarzyka Igor. Drużyny były podzielone na dwie grupy. W grupie przyszło nam się zmierzyć z Beskiem, Bażanówką i Długim. Wyniki naszej drużyny w grupie: Bukowsko  – Besko  1:0 (bramka M. Kowalik), Bukowsko – Bażanówka 0:0, Bukowsko – Długie 0:0. Z dorobkiem 5 punktów z drugiego miejsca wyszliśmy z grupy i zagraliśmy,  ze zwycięzcą drugiej grupy, którym to była drużyna z Nowosielec, w tym meczu odnieśliśmy zwycięstwo  2:0 po bramkach I. Zarzyki i A. Króla. Tym samym trafiliśmy do finału  razem z drużyną z Beska, którą to szczęśliwie pokonaliśmy w tym dniu po raz drugi 1:0, bramkę na miarę zwycięstwa strzelił I. Zarzyka.  W rezultacie uczniowie naszej szkoły będą reprezentować powiat sanocki na finałach wojewódzkich które odbędą się w Stalowej Woli.

Na pochwałę zasługuje cała drużyna za zaangażowanie i ambicje, podkreślić należy że kategoria U12 to rocznik 2005 i młodsi a w naszej drużynie tylko dwóch graczy było z rocznika 2005 pozostali byli młodsi co dodatkowo podnosi wagę zwycięstwa. Szczególne słowa uznania należą się bramkarzowi i linii obrony, gdyż nasza drużyna jako jedyna nie straciła gola podczas całego turnieju.

Wielki finał turnieju  „ Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” odbędzie się 2 maja 2017  na Stadionie Narodowym w Warszawie i mamy nadzieje że nasza przygoda w tym turnieju dopiero tam się skończy. Opiekunem drużyny był p.  Artur Łuszcz.

Igor Zarzyka
kl. 6a SP