Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Umysł Przyłapany”

Uczniowie  klasy 3 gimnazjum w Bukowsku z opiekunami M. Malmur i J. Krzok, odwiedzili  ZSCKR w Nowosielcach z okazji dni otwartych połączonych z wystawą Centrum Nauki Kopernik pt „Umysł Przyłapany”, gdzie poprzez czynny udział mogli sprawdzić, jak funkcjonuje ich własny mózg.

Mieli również możliwość zobaczenia nowoczesnych pracowni: gastronomicznej, barowej, laboratorium weterynaryjnego, pracowni architektury krajobrazu, pracownię energii odnawialnej. Odbyły się również pokazy z ratownictwa medycznego.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko „Skąd się bierze refleks” czyli łapanie  spadających jajek, „Zabawa w ciepło zimno – czy termometry mogą kłamać?”, „Polowanie na kropki”, „Mistrzowie szybkiego zapamiętywania”. Ciekawe były również różnego rodzaju układanki logiczne, z którymi większość miała spore kłopoty.

Na koniec zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek – pyszny barszczyk z kapuśniaczkiem oraz pierniczki. Trzecioklasiści  byli bardzo zadowoleni z pobytu w tej szkole, która zaprezentowała się na bardzo wysokim poziomie.