Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Bo w graniu była łowów historyja krótka”

„Bo w graniu była łowów historyja krótka”
                              fragment z Pana Tadeusza A. Mickiewicza

1 lutego 2017 roku uczniowie klas drugich i trzeciej gimnazjum wybrali się na spotkanie z myśliwym Panem M. Czytajło  do chaty myśliwskiej w Szczawnem.
Nasz gospodarz przywitał nas w sali kominkowej, w której znajdowały się trofea myśliwskie. 

Pogadankę rozpoczął od historii myślistwa w Polsce. Następnie zwrócił uwagę na to, ze dawniej polowania to była zwykła codzienność, a dziś temat ten wywołuje wiele kontrowersji.  Uczniowie dowiedzieli się, że myślistwo to nie tylko strzelanie do zwierzyny. To także  dokarmianie zwierząt i ptaków, budowanie paśników, sadzenie nowych drzewek czy sprowadzanie osobników zagrożonych zaginięciem z hodowli zamkniętej w celu odbudowy populacji, a także polowanie z aparatem fotograficznym.
Na zakończenie  upiekliśmy  w palenisku kiełbaskę. Była pyszna. Dziękujemy panu myśliwemu za spotkanie.

 • 1a
 • 1b
 • 1c
 • 1d
 • 1e
 • 1f
 • 1g
 • 1h
 • 2a
 • 2c
 • 2d
 • 2e
 • 2f
 • 2g1
 • 3

Simple Image Gallery Extended