Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WOŚP w Bukowsku

15 stycznia 2017r. odbył się 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szkoła w Bukowsku chętnie angażuje się w różne akcje charytatywne, więc i w tym roku nie było inaczej. Do udziału w WOŚP zgłosiło się 7 wolontariuszy z  klasy trzeciej Publicznego Gimnazjum w Bukowsku.

Na kilka dni przed wielkim Finałem rozwiesili plakaty, które informowały mieszkańców o tym wydarzeniu. Otrzymali też słynne naklejki w kształcie serduszka oraz kolorowe puszki. Cel  orkiestry był szczytny ponieważ tematem przewodnim było ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

W Bukowsku cały dzień kwestowały: Ania Turska, Natalia Przyboś, Norbert Wacław oraz Karolina Ambicka i cudny piesek rasy buldog francuski o wdzięcznym imieniu – Tosia. Na Woli Piotrowej wolontariuszką była Kornelia Rzyman, a w Karlikowie serduszka rozdawały Samuela Bałdyga i Katarzyna Łupieżowiec.

Mieszkańcy naszej gminy okazali się ludźmi o wielkich sercach i dzięki nim znacznie zasililiśmy kasę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, za co serdecznie dziękujemy. Organizacją WOŚP w szkole i pracą w sztabie zajęły się panie: Ewa Kseniak i Zdzisława Zabiega.