Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Festiwal Piosenki Zuchowej I Harcerskiej “Przyjaźń da ci moc”

18 lutego 2017r. drużyna harcerska z naszej szkoły zdobyła II miejsce na Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej w Sanockim Domu Kultury organizowanym przez Hufiec Ziemi Sanockiej. Zgodnie z regulaminem uczestnicy festiwalu musieli przygotować dwa utwory o treści zgodnej z wartościami zawartymi w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim, w tym jeden związany z hasłem festiwalu „Przyjaźń da ci moc”. Jury oceniało poziom wykonania, dobór repertuaru do poziomu wiekowego wykonawców, oryginalność, aranżację i umundurowanie.

Drużyna wykonała dwa utwory: „Siła przyjaźni” i „W górach”. Grą na gitarze wsparł harcerzy uczeń klasy II b Marcin Bułdak, a wokalnie do występu harcerzy pomógł przygotować pan Daniel Kornasiewicz. W nagrodę drużyna otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Sanoka.

Podczas festiwalu zostały wręczone również dyplomy za udział w konkursach bożonarodzeniowych organizowanych przez hufiec. Nasza drużyna otrzymała I miejsce w konkursie „Najpiękniejsza kartka świąteczna”, a Oliwia Mikołajek otrzymała I miejsce w konkursie „Najpiękniejszy stroik”, Martyna Gliściak i Zuzanna Podulka otrzymały dyplomy za II miejsce w konkursie kartek świątecznych.