Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Stypendiada Polonistyczna

20 marca 2017 r. poznaliśmy wyniki konkursów przeprowadzonych w grudniu
w ramach Ogólnopolskiego Projektu Stypendiada Polonistyczna przez Firmę Edukacyjną ,,Orzeł”. Uczniowie uczestniczący w tym projekcie, a było ich 21 – z klasy IVa, VIa - podjęli zmagania w następujących konkursach przedmiotowo- tematycznych z zakresu edukacji polonistycznej:

1. konkurs czytelniczy „Kreator”
2. konkurs ortograficzny „Ortograf”
Dużą popularnością cieszyły się konkursy, w których uczniowie dzielnie walczyli o dobre pozycje, popisując się wiedzą literacką na podstawie przeczytanych lektur: „Mikołajek”,
”Ten obcy” lub rozwiązując test z trudnościami ortograficznymi. Wszyscy uczestnicy włożyli w przygotowania sporo wysiłku i czasu. Szczególnym sukcesem okazał się konkurs czytelniczy, w którym należało się wykazać przede wszystkim znajomością treści utworów literackich.
I miejsce i maksymalną ilość punktów zdobyła Róża Łupieżowiec z klasy IVa,
II miejsce zajęła Elżbieta Turska z klasy VIa. Dodatkowo wyróżnienia w tym konkursie otrzymali: Aurelia Żytka (IVa) oraz Igor Zarzyka (VIa).Tytuł finalistki w konkursie ortograficznym otrzymała Róża Łupieżowiec (IVa).
Gratulujemy sukcesu osobom nagrodzonym i zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w kolejnych konkursach.