Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Lekki tornister

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w V edycji projektu „Lekki Tornister” organizowanego przez Fundację ROSA i Fundację SENSORIA.

Projekt ma na celu działania prozdrowotne, zmierzające w kierunku profilaktyki chorób układu ruchu wśród najmłodszych uczniów. Jednym z problemów, z jakim borykają się dzieci w wieku wczesnoszkolnym, są zbyt ciężkie tornistry.

Projekt zakłada wsparcie dla szkół podstawowych poprzez wdrożenie projektu edukacyjnego z zakresu profilaktyki pierwszorzędowych wad postawy, motywowanie uczniów do prawidłowego i zdrowego trybu życia, jak również zwrócenie uwagi uczniom, ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom na problem przeciążonych plecaków uczniów, będących przyczyną wad postawy.
W związku z udziałem w projekcie dla wszystkich uczniów klas I-III edukacji wczesnoszkolnej zostaną przeprowadzone zajęcia edukacyjne w zakresie profilaktyki wad postawy.
Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie organizatorów.

 

http://fundacjarosa.pl

http://fundacjasensoria.pl