Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W finale ponadpowiatowego konkursu…

14 marca uczniowie klasy Ia naszego gimnazjum: Dawid Bałdyga i Michał Grześ uczestniczyli w finale X -jubileuszowej edycji konkursu ortograficzno –informatycznego ”Wirtualne Potyczki Ortograficzne” w Zespole Szkół w Besku, gdzie odebrali nagrody i dyplomy za zajęcie III miejsca.

W ponadpowiatowym konkursie w tym roku wzięło udział 50 uczniów ze szkół podstawowych, 16 z gimnazjów, 2 ze szkoły ponadgimnazjalnej, w sumie przygotowali 44 prezentacje konkursowe. Głównym celem tego konkursu od I edycji jest przygotowanie prezentacji komputerowej w programie PowerPoint zawierającej różne ciekawe ćwiczenia ortograficzne, w tym roku związane były z bajkami, baśniami.

Taki sposób utrwalania wiadomości dotyczących polskiej ortografii oraz znajomości utworów literackich jest ciekawą formą poszerzania wiedzy, rozwijania polonistycznych umiejętności, odkrywania nowych możliwości zastosowania komputera w nauczaniu m. in. ortografii.
Gratulujemy sukcesu i zachęcamy do udziału w przyszłym roku.