Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kosmiczne spotkania

10 i 11 maja do naszej szkoły przyjechało mobilne planetarium, dzięki któremu uczniowie niewielkim kosztem, bez konieczności dezintegrowania pracy szkoły, mieli okazję obejrzeć wartościowy, rozbudzający ciekawość seans astronomiczny. Młodsze klasy zobaczyły "Podróż przez układ słoneczny", a starsze "Podbój księżyca".

Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda lądowanie łazików kosmicznych, ich przygotowanie do jazdy i penetracji ciała niebieskiego, a następnie o tym, jak odbywa się przesyłania zdjęć i filmików na Ziemię.
Planetarium cieszyło się dużym zainteresowaniem.