Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Czwarta drużyna w Polsce

Ogromnym sukcesem zakończył się udział dziewczyn z Bukowska w Ogólnopolskim Festiwalu Unihokeja w Elblągu.

Z pośród 16 najlepszych drużyn w Polsce podopieczne Jakuba Barć zakończyły turniej na bardzo dobrym 4 miejscu.


Dziewczyny rewelacyjnie weszły w zawody, pokonując kolejno Wierzchowo, Żabi Róg i remisując z Sidziną wygrały swoją grupę. W kolejnej fazie rozgrywek kluczowy okazał się mecz, z corocznym medalistą Festiwalu, drużyną z Orzysza. Wygrana nad nimi 1:0 zapewniła awans do półfinału. Tam bezbramkowy remis w regulaminowym czasie gry sprawił, że o wejściu do finału decydowały rzuty karne. W nich jednak zabrakło szczęścia, ”zimnej krwi” i w rezultacie naszym zawodniczkom została tylko walka o trzecie miejsce.
W meczu o brąz dało już znać o sobie zmęczenie fizyczne oraz „siedząca w głowach" porażka w karnych. Mimo ambitnej postawy dziewczyny nie potrafiły się do końca pozbierać i podium przegrały z Żabim Rogiem, którego wcześniej pokonały w rozgrywkach grupowych.
„Mimo, że wracamy z miejscem najgorszym dla sportowca jestem bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych, a biorąc pod uwagę fakt jak młody mam zespół jestem pełen optymizmu patrząc w przyszłość tej drużyny” - dodał trener Jakub Barć.
Wyjazd na turniej do Elbląga i jednodniowa wycieczka nad morze nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc naszych sponsorów. Serdecznie dziękujemy za wsparcie: Panu Stanisławowi Lenio, Radzie Rodziców przy ZS Bukowsko, Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Wójtowi Gminy Bukowsko, Dyrekcji ZS Bukowsko oraz firmie przewozowej „Kontra”.

Skład drużyny: Żytka Emilia (kapitan), Klimek Iga, Jursa Sara, Łuszcz Martyna, Rakoczy Weronika, Zabiega Kinga, Pleśniarska Aleksandra, Ogrodnik Anna, Kowalczyk Daria, Pleśniarska Magdalena, Chrząszcz Roksana, Łuszcz Oliwia, Barć Jakub (trener).