Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Strofy o Ojczyźnie

28 października 2017r. w Hufcu Ziemi Sanockiej odbyły się hufcowe eliminacje XXV Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie”. Mottem tegorocznej edycji był fragment „Ziemi obiecanej” Władysława Stanisława Reymonta, który zachęcał do sięgnięcia po literaturę poświęconą miejscom związanym z domem rodzinnym – naszą małą ojczyzną. Celem konkursu jest wspieranie i promocja twórczości artystycznej młodzieży, upowszechnianie słowa i sztuki recytacji oraz budowanie i podtrzymywanie tożsamości kulturowej.

 

Z naszej drużyny harcerskiej do konkursu zgłosiło się trzech uczestników: Maja Perkołup, Zuzanna Podulka i Mateusz Hanus. Wszyscy występowali w tej samej kategorii – klas IV – VII szkoły podstawowej. Każdy z nich przygotował jeden wiersz i fragment prozy związany z tematyką konkursu. O wyłonieniu laureatów eliminacji hufcowych decydowało jury. Decyzją jury Maja Perkołup otrzymała I miejsce za piękną i wzruszającą recytację „Orlątka” i fragmentu „Nie zatwardzajcie serc” Jana Pawła II.

Zuzia i Mateusz uzyskali III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci dyplomy i nagrody książkowe. Ponadto Maja może reprezentować Hufiec Sanok  w Finale Ogólnopolskim XXV Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 18 listopada 2017r. w Pałacu Młodzieży w Łodzi. Przy okazji należy wspomnieć, że to nie jest pierwsze osiągnięcie Mai, gdyż podczas wakacji wzięła udział w konkursie twórczości literackiej „O kwiat goryczki z Berda”. Za swoje dwa utwory otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.