Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Wierszowanie” 2017

W XVIII edycji konkursu recytatorskiego „Wierszowanie” 2017  zorganizowanym w MDK w Sanoku II miejsce zajęła uczennica klasy V- Róża Łupieżowiec.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W konkursie brali udział uczniowie z powiatów: sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego i brzozowskiego, którzy prezentowali wybrany tekst poetycki i frag. prozy. Naszą  szkołę reprezentowali: Róża Łupieżowiec kl.5 – D. Wawiłow „Daktyle”, L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”Maja Perkołup kl.5 – D. Wawiłow „Wędrówka”, Myśli Jana Pawła II „Młodość jest piękna ”Mateusz Hanus kl.7 – S. Barańczak „Pan tu nie stał”, S. Żeromski „Przedwiośnie”.

 

Oceniało ich jury w składzie: J. Lewandowska (przewodnicząca), E. Rajchel (Starostwo powiatowe) oraz J. Kłopotowska-Per (MDK). Jak zapewniali organizatorzy komisja szczególną uwagę zwracała na samodzielny dobór tekstów, dostosowanie ich do możliwości poznawczych i siły głosu recytatora. Konkurs popularyzował literaturę poprzez piękno słowa mówionego, rozbudzał poczucie estetyki, przygotowywał do aktywnego uczestnictwa w kulturze, poprzez piękną recytację. Pozwalał poznać nowych pisarzy, ich utwory, skłaniał do refleksji i dostarczył wielu wzruszeń. XVIII edycję konkursu objął patronatem honorowym Podkarpacki Kurator Oświaty. 

  • P1080272
  • P1080275
  • P1080292
  • dyplom

Simple Image Gallery Extended