Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jasełka Oraz Kiermasz Bożonarodzeniowy

W niedzielę 10 grudnia 2017r. w Domu Ludowym w Bukowsku odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Bukowsku.Inauguracji tego wydarzenia dokonał pan dyrektor Janusz Sitarz witając wszystkich zaproszonych gości.

15

Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnym i ciepłym świętem, pozwalającym poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują nadejścia ich.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka pod czujnym okiem nauczycielek: p.M.Bugaj i E.Fal –Woźny  oprawę muzyczną zapewnił p. D.Kornasiewicz wraz z chórem szkolnym. Uczniowie, w pięknych strojach przedstawili historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawą były kolędy i pastorałki. Przepiękna scenografia  nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy charakter.

Podczas przedstawienia ujawniło się wiele aktorskich talentów, które miały możliwość zaprezentowania się w całej gamie ról – od poważnych po komediowe. Najwięcej emocji wśród widzów wzbudziły oczywiście postaci króla Heroda i Diabła, a także sprytnej służącej Jagny, która w przedstawieniu ostrzegła Świętą Rodzinę przed grożącym jej niebezpieczeństwem. Salwy śmiechu towarzyszyły także porwaniu Heroda przez wesołe diabełki. Przedsięwzięciu blasku dodały także piękne stroje, oraz dekoracja w wykonaniu nauczycielek M.Ślusar i E.Fal-Pelc przy współpracy z p.A Dusznik (mamą naszej uczennicy).

Następnie uczennice z kl. IIIb – Julia Dusznik, IVa – Julia Nowak zagrały na skrzypcach znane kolędy.

Po przedstawieniu dzieci wspólnie z rodzicami odśpiewały piękne  polskie kolędy.

Na koniec pan dyrektor  złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w kiermaszu ozdób świątecznych, podczas którego można było zakupić wykonane przez rodziców uczniów, stroiki świąteczne. Dzieci podarowały przybyłym gościom, nauczycielom, pracownikom szkoły świąteczne ciasteczka.

Program uświetnił i urozmaicił występ grupy sportowej „Spartanie” z Zahutynia.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: wójt Gminy Bukowsko- p. Piotr Błażejowski,  Przewodniczący Rady Gminy p. Jan Hołomek, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy – p. Tadeusz Gliściak, Przewodniczący Komisja Oświaty i Wychowania p. Marek Bańkowski, skarbnik gminy  - p. Urszula  Rakoczy, dyrekcja ZS w Pobiednie, Radni Gminy Bukowsko oraz mieszkańcy gminy.

Ogromne podziękowania za wspaniałą współpracę Rodzicom naszych uczniów, którzy przygotowali ozdoby na kiermasz,  dekoracje świąteczne oraz słodki poczęstunek.

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41

Simple Image Gallery Extended