Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

1Mikołajkowy Wyjazd

Dla uczniów klasy 4a i 5b  Szkoły Podstawowej w  Bukowsku został zorganizowany 7 grudnia „Mikołajkowy Wyjazd” do siedziby Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Dukli.

Zajęcia dla uczniów przygotował i poprowadził pan Ignacy Bielecki, który bardzo ciekawie opowiadał o eksponatach faunistycznych. Uczniowie zwiedzili sale edukacyjne zaaranżowane w nowoczesnym stylu i wyszukiwali obiekty kulturowe oraz chronione rośliny na ekranach dotykowych. Obejrzeli między innymi dioramę przedstawiającą fragment lasu z wypreparowanymi zwierzętami oraz roślinnością. Zobaczyli eksponaty geologiczne oraz ekspozycję poświęconą narzędziom używanym niegdyś do pracy w domu i gospodarstwie.

Bardzo ciekawe były również zajęcia prowadzone na zewnątrz, które polegały na rozpoznawaniu nazw zwierząt po ich tropach  i rymowanym opisie. Dużym zainteresowaniem  wśród  uczniów cieszyły się ekspozycje budek lęgowych dla różnych ptaków oraz schronienia wykonane dla nietoperzy. Na zakończenie uczniowie i opiekunowie otrzymali publikacje edukacyjne Zespołu.

 

  • DSC_5446
  • DSC_5448
  • DSC_5450
  • DSC_5484
  • DSC_5485
  • DSC_5497
  • DSC_5499
  • DSC_5500
  • DSC_5501
  • DSC_5503

Simple Image Gallery Extended