Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Śpiewamy dla Niepodległej”

24 lutego 2018r. harcerze z naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej organizowanym przez Hufiec Ziemi Sanockiej w SDK. Główne cele przeglądu to uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a także popularyzacja dorobku kulturalnego drużyn, integracja drużyn harcerskich i promocja utalentowanej młodzieży. Nasza drużyna uzyskała wyróżnienie za wykonanie dwóch utworów: „Niepodległa, niepokorna” i „Bieszczady rock nad roll”.

W trakcie imprezy nasi harcerze otrzymali dyplomy na zajęcie I miejsca w konkursie na „Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową” - Konrad Stawarczyk i stroik - Oliwia Mikołajek oraz drużynowo zajęliśmy I miejsce w konkursie na kartkę. W przerwie konkursu wszystkie drużyny przekazały sobie kartki z życzeniami z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Podczas części finałowej konkursu miłym akcentem dla naszej drużyny było wręczenie srebrnej odznaki „Zasłużony dla Hufca Ziemi Sanockiej” druhnie przewodnik Natalii Mazur, która jest członkiem naszej drużyny i pełni funkcję przybocznej. Ale największą atrakcję komendantka zostawiła na sam koniec, a było to wręczenie statuetki „Instruktora Roku 2017”, którą z rąk komendantki Hufca harcmistrz Krystyny Chowaniec otrzymała drużynowa naszej drużyny druhna podharcmistrz Ewa Kseniak. Tytuł instruktora roku został nadany przez Komendę Hufca ZHP Ziemi Sanockiej za szczególne osiągnięcia w pracy harcerskiej. Druhnom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej pracy.