Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt - O Niepodległej

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w programie „O Niepodległej”, którego celem jest propagowanie, upowszechnianie wydarzeń, historii, postaci związanych z rokiem 1918 w regionie, pokazanie lokalnych wydarzeń i bohaterów nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie polskości w związku z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości.
Będzie on realizowany w ciągu najbliższego roku przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy ze Starostą Sanockim i jest objęty Honorowym Patronatem Kuratora Oświaty.

W ramach programu realizowane są przez uczniów pod opieką nauczycieli projekty:

- literacko-artystyczny (przygotowanie Pamiętnika legionisty w formie lapbooków),
- historyczno-badawczy na temat lokalnych wydarzeń, bohaterów związanych z 1918r.
- fotograficzny pt. „Ocalić od zapomnienia” ukazujący ważne miejsca z historii 1918r obecne w pamięci lokalnej.
- muzyczny polegający na przygotowaniu piosenki, pieśni patriotycznej odwołującej się do wydarzeń z 1918 roku lub innych ważnych wydarzeń z historii Polski.

Ten ostatni projekt już został zakończony, jego zwieńczeniem był koncert piosenki patriotycznej: „I wszystkim śpiewajcie o Tej, co nie zginęła” w Sanockim Domu Kultury 6.03.2018r. w czasie, którego uczniowie pod opieką p. D. Kornasiewicza wykonali utwór „Przysięga”.
Prezentacja pozostałych działań odbędzie się w maju w czasie konferencji podsumowującej. Uczniowie, nauczyciele w ramach wsparcia CDN-u korzystają z warsztatów metodycznych, spotkań warsztatowo-konsultacyjnych na temat lapbooków, konsultacji merytorycznych, wykładów historycznych –„Tu też odradzała się Polska”, „Ślady Niepodległości na terenie Sanoka”.