Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

A wiosna za progiem…

Nadszedł marzec, a z nim ciepłe podmuchy, które prowokują do wyjścia i poszukania czegoś nowego i ciekawego. W klasie trudno usiedzieć, skoro za oknem słoneczko, dlatego klasa VII B wyruszyła w świat spotkać innych mieszkańców naszej wsi. Tymi mieszkańcami są dzikie zwierzęta, które potrzebują opieki, a to z powodu niedożywienia, bezsenności zimowej lub zwykłego zagubienia się.
        Opiekę zapewnia jej Fundacja „Bieszczadziki” prowadzona pod fachowym okiem przez p. Katarzynę Zabiega i p. Marka Pasiniewicza. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy zapewnić spokój i przywrócić do zdrowia mieszkańców lasów i pól. Po odzyskaniu sił witalnych zwierzęta wracają do swoich środowisk, bo wszędzie dobrze ale w domu najlepiej.


        Pod wielkim wrażeniem byli uczniowie mogąc z bliska popatrzeć i pogłaskać wiewiórkę, która była gwiazdą tego dnia, gdyż wypatrywała orzeszków. Uczniowie obiecali, że w trakcie dalszych spotkań postarają się spełnić zachcianki rudej(a więc coraz rzadziej spotykanej gwiazdy).
       W trakcie poznawania terenu i gości Fundacji skorzystaliśmy ze zwiedzania ścieżki przyrodniczej wokół stawów podworskich. Dowiedzieli się z tablic informacyjnych o wielkich możliwościach odnowienia się przyrody, jak również mieli możliwość pomedytować przy kilkuset letnich dębach, które prosiły się o zapytanie: „ A kto tutaj bywał przed nami”.
       Posprzątany teren daje duże możliwości odpoczynku w ciszy,  niedługo rechotu żab, zobaczenia czapli w trakcie postoju i wielu innych cudownych bezpośrednich spotkań z przyrodą. Uczniowie oprócz wspaniałej przyrody zauważyli również śmieci(dzieło rąk ludzkich) i od razu reagowali zbierając je do kosza. Robili to bezwiednie, bo nie pasowały  w tym cichym i spokojnym zakątku. Nie omieszkali wyrazić opinii na ten temat. Dlatego podjęli decyzję, że pomogą w doglądaniu i oczyszczaniu ścieżki. Sądzę, że bliskie spotkania z dziką florą i fauną dało dużo satysfakcji naszej młodzieży i pozwoliło jej zrozumieć, że życie każdej istoty to wspaniały dar , który powinniśmy jako ludzie chronić i szanować.  To nie łatwe zadanie, ale po pracy, daje niesamowite doznania i wrażenia.
       Uczniowie po tej krótkiej wizycie zachęcają i proszą: „Może więc warto spróbować spojrzeć na dziką przyrodę, pomóc, a potem tylko podziwiać. Cudnie, cudnie może być w naszym Bukowsku. Pozdrawiamy.

 • DSC_6464
 • DSC_6465
 • DSC_6467
 • DSC_6468
 • DSC_6469
 • DSC_6470
 • DSC_6471
 • DSC_6473
 • DSC_6475
 • DSC_6476
 • DSC_6477
 • DSC_6478
 • DSC_6479
 • DSC_6480
 • DSC_6482
 • DSC_6483
 • DSC_6484
 • DSC_6485
 • DSC_6486
 • DSC_6487
 • DSC_6488
 • DSC_6489
 • DSC_6490
 • DSC_6491
 • DSC_6492
 • DSC_6493
 • DSC_6494
 • DSC_6495
 • DSC_6496
 • DSC_6497
 • DSC_6498
 • DSC_6499
 • DSC_6500
 • DSC_6501

Simple Image Gallery Extended