Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Artystyczne lekcje

Uczniowie z  klasy 5a SP wzięli udział w nietypowych zajęciach plastycznych i teatralnych organizowanych przez Pracownię Edukacji Artystycznej w Sanoku.

Pracownicy BWA p. J. Szostak - Rogoz  i  p. S.Woźniak  na zaproszenie uczniów i  wychowawcy- p. A. Maczużak przyjechali do Bukowska,  aby przeprowadzić lekcje warsztatowe,  które rozwijają wyobraźnię, pomysłowość, stymulują twórcze predyspozycje, uczą współpracy, odpowiedzialności, a jednocześnie mogą być inspiracją do szukania nietypowych rozwiązań, realizacji ciekawych pomysłów, są sposobem na przezwyciężenie nieśmiałości, pokonanie nudy, pozwalają rozwijać  umiejętności autoprezentacji.

W praktycznych zajęciach plastycznych –T-shirt inny niż wszystkie - wykorzystując różne metody, sposoby stworzyli oryginalne koszulki bawełniane, mieli możliwość zastosować różne techniki m.in. malarstwo, sitodruk, kalkografię.

W czasie teatralnej lekcji - Praca z żywym słowem -  tworzyli „Pomniki”, ćwiczyli mini etiudy teatralne, inscenizowali żywioły,  poznawali elementy pantomimy, stopklatki. Uczniowie odkrywali tajniki zawodu aktora teatralnego, przekonali się sami jak trudno połączyć słowo z gestem, ruchem, z rekwizytem i dodatkowo opracować scenografię.

 • image001
 • image002
 • image003
 • image004
 • image005
 • image006
 • image007
 • image008
 • image009
 • image010
 • image011
 • image012
 • image013
 • image014
 • image015
 • image016
 • image017
 • image018
 • image019
 • image020
 • image021
 • image022
 • image023
 • image024
 • image025
 • image026
 • image027
 • image028
 • image029

Simple Image Gallery Extended