Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O 3 Maju pamiętamy

    8 maja 2018r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przybyli na nią dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi, a także nasi wychowankowie. Celem apelu było kształtowanie wśród uczniów poczucia przynależności narodowej i pamięci o tych, którzy walczyli o wolną Polskę.

   Uczniowie klas Va i Vb, pod kierunkiem pani Alicji Maczużak i Ewy Wilusz, przygotowali  piękną akademię słowno- muzyczną. Młodym artystom towarzyszył chór szkolny wraz z opiekunem panem Danielem Kornasiewiczem. Występy uczniów były nagradzane gromkimi oklaskami, a całość zwieńczył polonez z filmu „Pan Tadeusz” A. Wajdy w wykonaniu naszych podopiecznych.

   Zaprezentowany program artystyczny był dla nas wszystkich niezwykłą lekcją historii. Świat się rozwija, ale historia naszego narodu to skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu! A konstytucja majowa do takich narodowych skarbów należy i wnosi trwałe wartości do naszej kultury. I choć obowiązywała bardzo krótko, miała olbrzymie znaczenie wtedy i dziś także.
   Dziękujemy naszym wychowankom za pamięć i artystyczne doznania.

 • image001
 • image002
 • image003
 • image004
 • image005
 • image006
 • image007
 • image008
 • image009
 • image010
 • image011
 • image012
 • image013
 • image014
 • image015
 • image016
 • image017
 • image018
 • image019
 • image020

Simple Image Gallery Extended