Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Niepodległościowy Rajd Pieszy

    13 września 2018 roku zorganizowano w naszej szkole rajd upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie.

    Czwartkowy poranek przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Uczniowie wraz z nauczycielami, podzieleni na grupy, autobusem dotarli do Płonnej, skąd pieszo wyruszyli w kierunku wiatraków.  Po drodze, a było cały czas pod górę, podziwialiśmy piękne bieszczadzkie widoki. Nasz młodzież dzielnie i wytrwale maszerowała, tak jak niegdyś nasi przodkowie. Oni- w drodze do wolności, my- by pamięć o nich i o wolnej Polsce na zawsze pozostała w sercu wszystkich Polaków.
    Około południa, zmęczeni i szczęśliwi, dotarliśmy  do wiatraków. Tam czekało na  nas ognisko, przy którym można było upiec kiełbaskę.  Po posiłku i krótkim odpoczynku wyruszyliśmy   w kierunku szkoły  – ku radości wszystkich – było z górki. Co prawda zatrzymywaliśmy się po drodze, ale tylko po to, aby podziwiać panoramę naszej miejscowości. Na pamiątkę zostaną nam piękne wspomnienia i zdjęcia.
    Było cudownie. Wielkie brawa dla naszych uczniów – dali radę.