Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto to ma już w naszym kraju siedemnastoletnią tradycję, gdyż zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.
    Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Celem przedsięwzięcia jest promowanie głośnego czytania oraz kształtowanie wśród dzieci postawy czytelniczej.
    W związku z tą akcją pierwszaki z naszej szkoły odwiedziły Gminną Bibliotekę w Bukowsku. Pan bibliotekarz opowiedział o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak można zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Następnie uczniowie wysłuchali z uwagą czytane przez pana bibliotekarza opowiadanie i rozwiązywali zagadki i łamigłówki o postaciach z bajek.
    Akcję z pewnością będziemy kontynuować w przyszłym roku, natomiast już teraz zachęcamy do codziennego, głośnego czytania dzieciom.