Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie z leśnikami

5 października uczniowie klas I - III mieli przyjemność gościć leśników z Nadleśnictwa Lesko, którzy przybliżyli informacje na temat swojej pracy, zwierząt żyjących w lesie oraz zmian zachodzących jesienią w przyrodzie.

Podczas spotkania dzieci poznały nazwy samic, samców, ich potomstwa: sarny (koza, kozioł, koźlęta), dzika (locha, odyniec, warchlaki -pasiaki), łosia (klępa, łopatacz, łoszaki), jelenia (łania, byk, cielaki). Miały możliwość zobaczenia i dotknięcia poroży jelenia, sarny, łosia, a nawet renifera.Uczniowie z ogromną radością brali udział w rozwiązywaniu zagadek o zwierzętach. Niełatwym zadaniem okazało się dopasowanie tropów do ich właścicieli. Każdy miał także okazję samodzielnie odcisnąć matryce łap zwierząt na piasku. Na koniec spotkania dzieci otrzymały upominki: książeczki, plany lekcji, długopisy, przypinki i cukierki.
Dzięki tym zajęciom wszyscy uczniowie poszerzyli wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznali zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami w okresie zimowym. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody.
Serdecznie dziękujemy naszym gościom za ciekawe i pouczające zajęcia, a Radzie Rodziców za pomoc w organizacji spotkania.