Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dla Niepodległej

Uczniowie klasy IIIa gimnazjum Dawid Bałdyga oraz Michał Grześ -12 X- wzięli udział w powiatowym konkursie  organizowanym przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Sanoku.
Konkurs  „1914-1918-Sokół a niepodległość dla Sanoka i dla Polski” związany był z działalnością Towarzystwa, wydarzeniami  rozgrywającymi się na naszych ziemiach czyli trudną drogą do wolności.


30 października poznaliśmy wyniki konkursu-Dawid zajął  III a Michał IV miejsce.
W Oranżerii Domu Sokoła  uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, bony towarowe, natomiast laureaci dodatkowo piękne medale. Opiekę nad uczniami sprawowała A. Maczużak.
Gratulujemy.

Wcześniej z inicjatywy  najstarszych uczniów naszej szkoły oraz nauczycieli -18.09.- zorganizowano wyjazd do kina Helios w Krośnie na projekcję filmu „Dywizjon 303.Historia prawdziwa”. To  opowieść oparta na wydarzeniach z książki A. Fiedlera (lekturze), zdarzeniach autentycznych, pokazujących poświecenie, heroizm, niezwykłe umiejętności polskich pilotów walczących o Anglię.