Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dyktando Niepodległościowe

9 X uczniowie klas Va, VIa, VIIIa, IIIg  (61 osób) skorzystali z zaproszenia organizatorów projektu edukacyjnego: Stowarzyszenia Polonistów oraz Fundacji „Zawsze Warto” i napisali dyktando: ”Po polsku o historii” na etapie szkolnym.

Starsi pisali tekst pt. Dzień jak co dzień, czyli mini dyktando na stulecie niepodległości, natomiast młodsi poznali lepiej sylwetkę Ignacego Jana Paderewskiego, który” Wygrał Polskę na fortepianie”. Uczniowie pisząc po polsku o historii, musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych, interpunkcyjnych oraz wiedzą historyczną. Mistrzowie szkolni  oczekują na weryfikację prac i zaproszenie do kolejnego etapu. VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” zostało objęte honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.