Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uroczystość pasowania na ucznia

    26 października 2018 r. w Zespole Szkół w Bukowsku odbyła się wyjątkowa uroczystość. W poczet uczniów szkoły przyjęto 28 pierwszoklasistów.
W ceremonii uczestniczyli: pan dyrektor Janusz Sitarz, pani wicedyrektor Danuta Kozimor, uczniowie i nauczyciele klas: drugiej i trzeciej, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz rodzice pierwszaków.

    Uczniowie przygotowali pod okiem wychowawczyń: pani Ewy Fal-Woźny i pani Justyny Gurgul program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Przy pięknej scenerii, przygotowanej przez panią Justynę Gurgul, wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny, znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej oraz wiedzą dotyczącą zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszyscy zgromadzeni zgodnie stwierdzili, że pierwszoklasiści mogą zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Po złożeniu uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, pan dyrektor dokonał pasowania dzieci na uczniów, wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Zespołu Szkół w Bukowsku".
    Wszyscy uczestnicy tej niezwykłej uroczystości gromkimi brawami zamknęli pierwszy ważny rozdział w życiu naszych nowych uczniów. Pierwszoklasiści otrzymali książeczki SKO, drobne upominki oraz plecaki, worki i piórniki ufundowane przez Spółkę GAZ-SYSTEM S.A. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia. Po skończonej akademii nasi bohaterowie udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez swoich rodziców.
    Cała uroczystość odbyła się w pięknej scenerii przygotowanej przez panią Justynę Gurgul.

  • image001
  • image002
  • image003
  • image004
  • image005
  • image006
  • image007
  • image008
  • image009

Simple Image Gallery Extended