Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Zaelektryzowani” w naszej szkole

    7 listopada 2018r. gościliśmy w szkole grupę „Zaelektryzowani”, która specjalizuje się w propagowaniu edukacji  z zakresu fizyki i chemii w  atrakcyjny  dla uczniów sposób. Nasi goście w sposób żartobliwy i widowiskowy zademonstrowali żywą lekcję przyrody, ciekawe eksperymenty chemiczne, elektryzujące opowieści z dodatkiem humoru, "magiczne" rekwizyty, a wszystko to w sposób łatwy i przystępny dla uczniów.

    Podczas programu uczniowie klas IV-VIII  oraz III klasy gimnazjum mogli aktywnie uczestniczyć w przeprowadzanych doświadczeniach. Na własnych strunach głosowych sprawdzili działanie helu, próbowali spowodować wir w butelce z wodą, zobaczyli wybuch wytworzonego domowym sposobem wodoru, obserwowali doświadczenia z użyciem mieszanki  butan oraz lewitującą piłkę.
    Największe emocje  wywołały eksperymenty z palącym się butanem i wybuchowym  wodorem. Salwy śmiechu towarzyszyły doświadczeniom z wykorzystaniem helu.
    Nasi gości przestrzegli  naszych uczniów, żeby samodzielnie nie wykonywali większości tych doświadczeń, bo ich celem było wytłumaczenie niektórych zjawisk zachodzących w przyrodzie. Dziękujemy za żywą lekcję z nauk przyrodniczych.

  • image001
  • image002
  • image003
  • image004
  • image005
  • image006
  • image007
  • image008

Simple Image Gallery Extended