Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs literacko - plastyczny „Legendy polskie na ilustracji” ogłoszony z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

    Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole został zorganizowany konkurs literacko- plastyczny „Legendy polskie na ilustracji”. Konkurs miał na celu zapoznanie się uczniów z tekstami, które opowiadają o naszej historii i nawiązują do tożsamości narodowej, stanowią element tradycji i kultury.

    Uczniowie wykonali przy użyciu różnorodnych technik 62 prace. Swoje pomysły czerpali z tekstów bardziej lub mniej znanych. Wykonując prace plastyczne zaprezentowali ciekawe pomysły a przede wykazali wszystkim chęć uczestniczenia w ważnym dla nas przedsięwzięciu o charakterze patriotyczno- edukacyjnym.
    Sponsorem nagród w naszym konkursie była Rada Rodziców działająca przy ZS w Bukowsku, której dziękujemy za współpracę.
    Jury konkursu stanowiła komisja w składzie: p. Anita Wolanin, p. Marlena Bugaj, p. Danuta Kozimor, która oceniała prace i przyznała poszczególne miejsca oraz wyróżnienia w oparciu o zamieszczony na gazetce szkolnej regulamin konkursu.
    Prace uczniów zostały umieszczone na wystawie pokonkursowej, która była prezentowana 09.11.2018 i 11.11.2018 r. Uczniowie za poszczególne miejsca, wyróżnienia i udział w konkursie otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.
    W kategorii wiekowej klas I-III miejsce I zajął Michał Czernecki uczeń klasy III a. Miejsce II zajęła Nadia Duduś z klasy II a, przyznano dwa równorzędne miejsca III zajęli je: Gabriel Chrząszcz z klasy 1 b, Anna Adamska z klasy 1 b.
    Wyróżnienie otrzymali: Jowita Chodakowska, Ula Wolańska, Aleksandra Czernecka, Lena Szatkowska, Emilia Nowak, Bartosz Sobolak, Krystian Chodakowski, Dorota Nitka, Wiktoria Kowal, Szymon Słyszyk i Tobiasz Kowalik.
    W drugiej grupie wiekowej obejmującej klasy 4,5,6 miejsce pierwsze zajęła Oliwia Bednarz z klasy 5 a, miejsce II przyznano równorzędnie Milenie Łabaj z 4 a i Emilii Kunda z klasy 4 a. Miejsce III zajęła Wolańska Liliana z klasy 4 a. Wyróżnienie przyznano Julii Nowak z klasy 5 a.
    W trzeciej grupie wiekowej obejmującej klasy 7,8 i III Gim  nie przyznano miejsc. Wyróżnienia otrzymali Kamil Leczowicz  z klasy 8 a i Aleksandra Zadylak z klasy 3 gimnazjum.
    Dziękujemy uczniom za liczny udział w konkursie!!!!

  • image001
  • image002
  • image003
  • image004
  • image005
  • image006

Simple Image Gallery Extended