Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Ku Niepodległej” z grupą Rekonstrukto

    16 listopada nasi uczniowie wzięli udział w pokazie grupy artystycznej „Rekonstrukto” z Lublina, która przybliżyła dzieciom i młodzieży naszej szkoły sytuację Polaków przed odzyskaniem niepodległości.
    Prowadzący przypomnieli  zebranym, jak wyglądała sytuacja Polaków pod zaborami. Uczniowie mogli usłyszeć ciekawostki na temat zrywów niepodległościowych w powstaniu kościuszkowskim czy styczniowym. Mogli także zobaczyć i przymierzyć elementy strojów, uzbrojenia i ekwipunku powstańca, kosyniera i oficera Legionów Polskich.
    Taki pokaz sprawił, że historia wcale nie musi by nudna.

  • image001
  • image002
  • image003
  • image004
  • image005
  • image006
  • image007
  • image008
  • image009
  • image010

Simple Image Gallery Extended