Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mediacje w szkole w Bukowsku

    Mediacje szkolne są sposobem na rozwiązywanie konfliktów pomiędzy nauczycielami, dyrektorem a nauczycielami, rodzicami a nauczycielami i dyrektorem. Konflikty między uczniami rozwiązują uczniowie  i są to mediacje rówieśnicze. By dobrze poznać metody mediacji 23 listopada trzech uczniów z klas szóstych naszej  szkoły wzięło udział w V Kongresie Mediatorów Szkolnych w Rzeszowie.
    W spotkaniu brali udział   uczniowie i nauczyciele z  województwa podkarpackiego oraz Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, sędzia Sądu Okręgowego w Rzeszowie Barbara Chłędowska oraz Jerzy Śliwa - prezes Stowarzyszenia Mediatorów Polskich.
    Uczniowie dowiedzieli się czym jest mediacja, jaka jest jej skuteczność, oglądali symulację mediacji, a także brali udział w warsztatach.  Kongres zorganizowany został przez Podkarpackie Centrum Mediacji.
    Celem wyjazdu naszych uczniów było poznanie umiejętności rozwiązywania i łagodzenia konfliktów w szkole. W przyszłości w szkole powstanie szkolne koło mediatorów rówieśniczych.