Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Czy to magia? Nie, to nauka

Czy to magia? Nie, to nauka. Lekcja chemii z grupą „Zaelektryzowani”


    23 listopada 2018 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w niecodziennej lekcji, którą prowadzili członkowie grupy „Zaelektryzowani”.

    Podczas występu przeprowadzone były efektowne eksperymenty, m.in.: lewitujące piłki oraz zabawa z helem. Wykorzystane zostały rekwizyty znane i stosowane przez nas na co dzień, dzięki czemu uczniowie zrozumieli, że wiedzę z zakresu chemii i fizyki można wykorzystywać w praktyce w życiu codziennym. Animatorzy w humorystyczny i przystępny sposób przybliżyli dzieciom ciekawe zjawiska fizyczne, zwracając jednocześnie uwagę na niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą nieodpowiedzialne korzystanie ze zdobyczy nauki.
    Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały doświadczenia pełne eksplozji i ognia, a także same brały w nich czynny udział.

  • image0022
  • image0023
  • image0024
  • image0025
  • image0026
  • image0027

Simple Image Gallery Extended