Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jasełkowe kolędowanie w Bukowsku

    Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku.
9 grudnia 2018 r. o godzinie 16.00 w pięknie udekorowanej sali Domu Ludowego w Bukowsku zebrali się mieszkańcy Bukowska i zaproszeni goście: Wójt Gminy Bukowsko Pan Marek Bańkowski, skarbnik gminy  Pani Urszula  Rakoczy, Przewodniczący Rady Gminy Pan Piotr Łuszcz, Radni Gminy oraz dyrektorzy  ZS w Nowotańcu, nauczyciele i pracownicy szkoły.  Zebranych powitał Dyrektor Zespołu Szkół w Bukowsku Pan Janusz Sitarz
 

Trudno się dziwić temu, że tak wiele osób zjawiło się w Domu Ludowym. Miła, ciepła i wręcz rodzinna atmosfera sprzyjała temu, bu podziwiać najmłodszych artystów – uczniów  klas II i III Szkoły Podstawowej w Bukowsku pod kierunkiem Pani Małgorzaty Ślusar i Pani Elżbiety Fal- Pelc.  O dekoracje zadbały panie Ewa Fal- Woźny i Justyna Gurgul a o oprawę muzyczną  Pan Daniel Kornasiewicz.
    Wieczór i piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach nawiązujących do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa. Był św. Józef, Maryja, Herod, diabeł, anioły, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Trema musiała być spora, ale najmłodsi poradzili sobie doskonale i brawurowo zaprezentowali swój program, który  przeplatany był kolędami i pastorałkami.
    Nastrój udzielił się wszystkim, a jasełka dostarczyły wielu wzruszeń. Miłą niespodzianką była również wizyta św. Mikołaja, a także kiermasz bożonarodzeniowy zorganizowany przez Radę Rodziców naszej  szkoły pod kierunkiem przewodniczącej Pani Anny Oleksów -Szczuryk.
    Dziękujemy za współpracę rodzicom naszych uczniów, którzy przygotowali ozdoby na kiermasz, dekoracje świąteczne oraz słodki poczęstunek.  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej pięknej uroczystości.

 • image001
 • image002
 • image003
 • image004
 • image005
 • image006
 • image007
 • image008
 • image009
 • image010
 • image011
 • image012
 • image013
 • image014
 • image015
 • image016
 • image017
 • image018
 • image019
 • image020
 • image021
 • image022
 • image023
 • image024
 • image025
 • image026
 • image027
 • image028
 • image029

Simple Image Gallery Extended