Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zagadki, mgła i uczniowie z Bukowska

    6 grudnia 2018r.  uczniowie klas ósmych oraz klasy trzeciej gimnazjum udali się na wycieczkę do Rzeszowa pod opieką swoich wychowawców: pani Beaty Sikorskiej, pani Ewy Kseniak oraz pani Iwony Gajewskiej.
    Pierwszym etapem była mikołajkowa zabawa w escape roomie. Ta angielska nazwa oznacza zamknięty pokój pełen zagadek, które należy rozwiązać, by się z niego wydostać. Czas jest ograniczony, więc potrzeba dobrej współpracy i logicznego myślenia, by drużyna osiągnęła sukces. Pokoje były tematyczne, co sprawiało, że zabawa była przednia. Każdy  z uczestników gry dawał z siebie wszystko, by wspomóc drużynę.


    Drugim etapem wycieczki była wizyta na lotnisku w Rzeszowie-Jasionce. Zaplanowano tam zajęcia w ramach doradztwa zawodowego, które w Zespole Szkół w Bukowsku koordynuje pani Zdzisława Zabiega. Uczniowie zwiedzili lotnisko. Zaczęli od  stanowisk odprawy podróżnych, poprzez wnętrze kaplicy  św. Jana Pawła II i taras widokowy, na którym mogli obserwować lądowanie i start samolotów. Następnie przeprowadzono symulację odprawy podróżnych, a uczniowie dowiedzieli się, jakie są wytyczne dotyczące bagażu, czego nie wolno przewozić w bagażu podręcznym, a czego nie wolno przywozić z wakacji.
    Wycieczkę zwieńczyła pogadanka  strażaków, którzy opowiedzieli uczniom o swojej pracy  na lotnisku. Ponieważ w międzyczasie znacznie pogorszyły się warunki pogodowe, uczniowie mogli zaobserwować rzeczywiste przygotowanie strażaków do ewentualnej interwencji na płycie lotniska, gdyż  właśnie jeden z samolotów podchodził do lądowania.
    Syci wrażeń i zadowoleni uczniowie wrócili do Bukowska.