Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spektakl - DZIECI SIECI

    17.12.2018r. uczniowie V a, VI a i VI b pod opieką A. Maczużak- Golonka, E.Wilusz, A.Wojtanowskiej udali się do Sanockiego Domu Kultury na spektakl pt: ”Dzieci sieci” przygotowany przez Teatr Profilaktyczny „Alert” z Wrocławia.
    Aktorzy w interesujący, wyrazisty sposób przedstawili historię nastolatków, którzy od najmłodszych lat żyją w świecie Internetu. Uświadomili widzom, że cyberprzestrzeń bywa bardzo niebezpieczna i należy się nauczyć w niej funkcjonować, zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przestrzegali przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazali konsekwencje czyhających w nim zagrożeń. Spektakl nawiązuje do cyberprzemocy i skutków jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w Internecie.
Porusza problem hejtu, korzystania we właściwy sposób z portali społecznościowych. Przedstawienie skłania do refleksji nad rolą przyjaźni, potrzeby akceptacji, radzenia sobie
z przeciwnościami. Uczy, że nic nie zastąpi realnego kontaktu z drugim człowiekiem.
Nie ufaj wirtualnej rzeczywistości !
Korzystaj z osiągnięć techniki XXI wieku w odpowiedzialny sposób!