Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akcja charytatywna z okazji Dnia Myśli Braterskiej

    Tradycją naszej drużyny harcerskiej jest organizowanie akcji charytatywnych z okazji Dnia Myśli Braterskiej. W zeszłym roku zebraliśmy środki opatrunkowe dla szpitali prowadzonych przez Fundację pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, a tym razem zachęcamy do udziału w akcji Polskiej Akcji Humanitarnej:
RATUJMY LUDZI W JEMENIE

    Jemen to państwo położone w południowo - zachodniej Azji.
W Jemenie od 4 lat trwa wyniszczający konflikt, na skutek którego najbardziej cierpią najsłabsi: dzieci, osoby starsze, kobiety. Potrzeby są ogromne, pomocy humanitarnej potrzebuje aż 22 z 29 milionów mieszkańców Jemenu. To jedna z największych katastrof humanitarnych na świecie.
Nie ma zgody na cierpienie ludności cywilnej. Ratujmy ludzi z Jemenu!
Wojna w Jemenie toczy się od końca 2014 roku. Strony konfliktu nie przestrzegają żadnych praw, bomby spadają na dzielnice mieszkalne, szkoły, szpitale i bazary. Od ostrzału ginęły też dzieci przewożone w autobusach szkolnych, goście weselni i żałobnicy idący w konduktach. Sytuacja jest dramatyczna: brakuje wody, jedzenia, opieki medycznej, schronienia i edukacji. Mieszkańcy zmagają się też z epidemią cholery. Zniszczone ostrzałem systemy kanalizacyjne oraz brak dostępu do nieskażonych źródeł wody powodują błyskawiczne rozprzestrzenianie się choroby, która nieleczona może zabić w ciągu kilku godzin. W kraju pracuje tylko połowa szpitali i przychodni. Wszystkie są przepełnione, stale brakuje w nich leków, sprzętu i personelu.
    Kryzys humanitarny w Jemenie jest największym na świecie od czasów II Wojny Światowej. Aż trzy-czwarte populacji Jemenu – czyli 22 miliony mieszkańców jest w potrzebie. W szczególności są to osoby zamieszkujące trudno dostępne regiony oraz dzieci. To krytyczny moment dla milionów Jemeńczyków. Dzięki zaangażowaniu i solidarności możemy wspólnie rozpocząć niezbędną pomoc dla ludzi z Jemenu.

    W związku z tym harcerze z naszej szkoły przeprowadzą 6 lutego 2019r. zbiórkę pieniędzy do puszek, które zostaną przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.
    Zachęcamy uczniów do włączenia się do Akcji – jesteśmy razem w stanie zmienić sytuację tych ludzi.
    Przeznaczcie swoje dzienne kieszonkowe lub wydatki na słodycze, chipsy i inne dla Jemeńczyków.
Dziękujemy.