Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Bezpieczne ferie” – spotkanie z przedstawicielami Policji i Straży Pożarnej w Bibliotece Gminnej w Bukowsku

7 lutego 2019 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w profilaktyczno-edukacyjnych zajęciach na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych zorganizowanych w Gminnej Bibliotece w Bukowsku przez pana bibliotekarza Zenona Rakoczy. W spotkaniu uczestniczyły policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku: aspirant Lidia Rakoczy i aspirant Izabela Rowińska-Ciępiel oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. Piotr Rysz.


Funkcjonariuszki policji omówiły zasady, jakimi należy się kierować podczas ferii w kontaktach z osobami obcymi i podczas zimowych zabaw. Przypomniały o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni i zbiorników wodnych, a także rzucania twardymi śnieżkami w siebie oraz na jadące pojazdy. Policjantki apelowały o zachowanie szczególnej uwagi podczas poruszania się po drogach publicznych po zmroku i tłumaczyły, że noszenie odblasków wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

Pan strażak uświadomił dzieciom, jakie zagrożenia niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz jak niebezpieczny jest czad. Instruował jak wezwać pomoc, jakie dane są najważniejsze gdy dzwonimy na numer alarmowy, jak zabezpieczyć się przed ogniem czy dymem  w budynku, który się  pali. Dużą atrakcją było oglądanie sprzętu ratowniczego.
Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Na pewno przyczyni się do większego bezpieczeństwa dzieci.

  • image001
  • image002
  • image003
  • image004
  • image005
  • image006

Simple Image Gallery Extended