Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

IV Wojewódzki Turniej Pojazdów Zasilanych Wodą

Uczniowie  naszej szkoły Kamil Pyszko i Mateusz Żur z klasy 7a Szkoły Podstawowej uczestniczyli  w „IV Wojewódzkim Turnieju Pojazdów Zasilanych Wodą”, który odbył się 28 lutego 2019 roku w ZS nr 2 w Sanoku (Mechanik).  Kamil zdobył II miejsce a Mateusz VII.
Aby wziąć udział w turnieju należało  zbudować pojazd wysokości maksymalnie 1 metra, który ruszy samodzielnie po wlaniu 1 litra wody. Pojazd  miał być tak zbudowany, aby pokonać jak najdłuższą odległość. Zbiornik wypełniony wodą zgromadził energię potencjalną, która następnie została zamieniona na energię mechaniczną. Maszyna Kamila przejechała całą długość  sali gimnastycznej. W konkursie liczyła się nie tylko wiedza teoretyczna, ale pomysł, kreatywność oraz  umiejętności manualne. Tegoroczny turniej dostarczył wiele emocji, jak również dobrej zabawy.
Gratulujemy Kamilowi i Mateuszowi odwagi oraz pomysłowości. Życzymy  powodzenia i zachęcamy innych uczniów do udziału w tym nietypowym konkursie.  • w1
  • w2
  • w3
  • w4
  • w5
  • w6

Simple Image Gallery Extended