Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie z podróżnikiem

    7 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem -przedstawicielem grupy Trzask. Ponad godzinę podróżnik opowiadał niezwykłą historię swojej podróży do Tajlandii - wspaniałego miejsca na Ziemi, które znajdujące się na Półwyspie Indochińskim.
    W trakcie prezentacji opowiadał o ciekawych miejscach tego kraju. Należy do nich  kolosalny posąg Buddy w Wat Pho, który mierzy aż 46 m długości i 15 m wysokości. Kolejną atrakcją był Wielki Pałac w Bangkoku, który zajmuje powierzchnię 218 tyś km2. Na każdym kroku, nawet na banknotach, można spotkać portrety nieżyjącego już króla Ramy IX, po którym żałoba trwała cały rok od momentu jego śmierci. Do dziś jest czczony w tym kraju. Uczniowie wysłuchali interesujących historii dotyczących plemion zamieszkujących te tereny.  Należy  do nich wioska kobiet z plemienia Kayan, które noszą na szyjach złote obręcze wydłużające im szyje, a których waga dochodzi nawet do 14 kg. Podróżnik opowiadał  również ciekawostki dotyczące zwierząt żyjących na tym obszarze, np. wszędobylskich małp, które zadomowiły się na ulicach miast i utrudniają życie mieszkańcom i turystom odwiedzających ten piękny zakątek świata. Wszędobylskie małpy zabierają ludziom jedzenie, a nawet części garderoby.

    Nasz gość pokazał zdjęcia szpitala dla słoni, które wykorzystywane są do przewozu turystów. Uczniowie dowiedzieli się, że  z odchodów tych zwierząt można wyprodukować dekoracyjny papier, a owoc duriana wydziela tak ostrą, nieprzyjemną i trudną do usunięcia woń, że nie można go wnosić do tajskich hoteli, galerii, biur i na pokład samolotu. Podróżnik  przywiózł ze sobą różne pamiątki. Był to bambus, z którego Tajowie budują domy, strój folklorystyczny, który przymierzyła jedna z uczennic,  obręcze noszone przez kobiety „żyrafy” i wspomniane powyżej odchody słonia. Prezentacja była bardzo ciekawa, także ze względu na wyświetlane zdjęcia  i przywiezione pamiątki.

  • image001
  • image002
  • image003
  • image004
  • image005
  • p1
  • p2

Simple Image Gallery Extended