Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hejt i nienawiść w Internecie

    4 marca 2019 roku funkcjonariuszki Powiatowej Komendy Policji z Sanoka przeprowadziły w naszej szkole pogadankę na temat odpowiedzialności prawnej za hejt i mowę nienawiści w Internecie.


    Szczególną uwagę zwróciły na konsekwencje prawne, jakie niesie za sobą obrażanie i poniżanie innych osób. Uświadomiły uczniom, że policja skutecznie walczy z cyberprzemocą, bo osoby popełniające takie przestępstwo zawsze zostawiają po sobie „ślady”, dzięki którym udaje się ustalić sprawców czynów zabronionych prawem.
    Nasi uczniowie dowiedzieli się także, że zamieszczanie w Internecie zdjęć innych osób bez ich zgody, to naruszenie internetowej etyki oraz obowiązujących zasad prawnych.
    Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zrozumieli, że czasem „niewinny” według nich żart może pociągnąć za sobą konsekwencje prawne.