Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kukiełka teatralna - warsztaty w klasie IV a

    Aby umożliwić dziecku wszechstronny i harmonijny rozwój należy  stworzyć mu warunki do rozwijania umiejętności ekspresyjnych. Warsztaty teatralne są elementem pracy dydaktycznej, który umożliwia realizację programu przy zróżnicowanym poziomie uczniów. Warsztaty  pozwalają na bezpośrednie uczestnictwo ucznia w edukacji teatralnej, ponieważ jest aktorem, reżyserem, scenografem.

    Uczniowie klasy 4 a po zapoznaniu się z baśnią Charlesa Perrault’a pt. „Kopciuszek” wzbogacili swoją wiedzę na temat teatru: przygotowali zaproszenie na bal dla Kopciuszka, afisz teatralny do przedstawienia oraz kukiełkę teatralną.
    Lalki teatralne posiadają styropianową głowę, rysy twarzy uformowane z masy papierowej, która zostały pomalowane na kolor cielisty, ruchome ręce i nogi- co jest cechą charakterystyczną kukiełki. Dzieci uszyły stroje charakterystyczne dla epoki, w której rozgrywa się akcja utworu i ozdobiły lalki.
    Była to pierwsza część warsztatów zrealizowanych pod opieką p. Anity Wolanin podczas lekcji języka polskiego.