Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka z bajką w tle

    14 marca 2019 roku uczniowie klas 4 i 5 naszej szkoły wybrali się w „bajkowy świat”. Najpierw zwiedzili Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie i odbyli sentymentalną podróż do jedynego takiego miejsca w Polsce. Zobaczyli tam wyjątkową kolekcją pamiątek z popularnych animacji dla dzieci, powszechnie nazywanych dobranockami. To miejsce niezwykłe, w którym można się przenieść do krainy  wzruszeń i dobrych emocji - w świat wieczorynek.


    Kolejnym etapem wycieczki był Teatr im. Wandy Siemaszkowej, a celem tego wyjazdu było rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci przez bezpośredni kontakt ze sztuką. Nasi uczniowie z zainteresowaniem śledzili przygody Koziołka Matołka, bo jak twierdził jego autor – Kornel Makuszyński- wędrował on po świecie 117 lat.
    W przedstawieniu Matołek odwiedza Indie, Chiny, afrykański busz i inne, często egzotyczne, miejsca.Tytułowy bohater, mimo swojego imienia, podczas wyprawy wykazywał się sprytem i pomysłowością, co wprowadzało dzieci w dobry humor oraz  w świat bajki i zabawy. Atutami spektaklu były: prawdziwa i kolorowa sceneria, różnorodne kostiumy, efekty świetlne, łatwo wpadająca w ucho muzyka oraz rymowany tekst sztuki. Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem czego dowodem był głośny śmiech w komicznych sytuacjach i gromkie brawa dla aktorów.