Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Książki o Bukowsku

            Biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o dwie książki na temat Bukowska: Bukowsko w latach 1361-1946 oraz Bukowsko w obiektywie 1914-2018 - ocalić od zapomnienia. Są one efektem pasji i pracy Pana Henryka Radożyckiego, który chce utrwalić i rozpowszechnić jak największą ilość zdjęć, dokumentów i materiałów archiwalnych dotyczących Bukowska.

            Bukowsko w latach 1361-1946 zawiera rys historyczny miejscowości od czasów panowania króla Kazimierza Wielkiego, wykaz nazwisk Polaków i Żydów zamieszkujących miasteczko, fragmenty wspomnień Kazimiery Kochańskiej i Deborah Greenlee. Obszerna część książki poświęcona została czasom II wojny światowej.

            Bukowsko w obiektywie 1914-2018 - ocalić od zapomnienia-to album fotografii poświecony historii miejscowości. Składa się on z trzech części: Bukowsko do 1946 roku, Bukowsko po 1946 roku oraz Religia.

            Obie książki stanowią doskonałe uzupełnienie działu regionaliów w bibliotece szkolnej. Dziękujemy Panu Henrykowi Radożyckiemu za przekazanie tych publikacji nieodpłatnie do naszego księgozbioru.